Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

12

15 اردیبهشت96، جشنواره روز جهانی نجوم

15 اردیبهشت96، جشنواره روز جهانی نجوم
مرکز علوم برای سیزدهمین سال پیاپی روز جهانی نجوم را با برگزاری ویژه برنامه‌ای در کنار شهروندان جشن می گیرد. این برنامه، روز جمعه 15اردیبهشت ماه 96 با هدف ترویج علم نجوم وستاره شناسی بین عموم شهروندان ازساعت17الی22 در تالار کهکشان برگزار می گردد.
اولین سخنرانی توسط میهمان ویژه برنامه استاد احمد دالکی(پدر نجوم آماتوری ایران) باموضوع« تازه ترین دستاوردهای سفینه کنجکاوی » ارائه می شود.
 دومین سخنرانی توسط کاظم کوکرم(سردبیر مجله نجوم) با موضوع « دنیای زیبای نجوم »برای علاقه مندان بیان می شود.
سومین سخنرانی با موضوع «  پدیده های جذاب نجوم رصدی » توسط مصطفی امام(منجم آماتور و مدیر مرکز نجومی آوااستار) به مخاطبان ارائه می شود.
در کنار برپایی این نشست علمی در جشن روز جهانی نجوم جشنواره عصر خلاق برای عموم مردم درسنین مختلف از ساعت 16 اجرا خواهد شد.
رصد خورشید، رصد آسمان شب، اجرای گنبد بادی آسمان نما، اجرای موسیقی زنده، برگزاری مسابقه و اهداءجوایز ویژه به نفرات برتر از دیگر برنامه های جشنواره روز جهانی نجوم بود.
تاریخچه هفته جهانی نجوم: اين مراسم در سراسر جهان برگزار می گردد وهر سال يکي از روزهاي ‎15آوريل تا‎ 15می که ماه در وضعیت تربيع است به عنوان روز جهاني نجوم انتخاب مي شود و مرکز علوم و ستاره شناسی تهران امسال روز 5 می مصادف با 15 اردیبهشت را به جشنواره روز جهانی نجوم اختصاص داده است که در این روز ماه در روز و شب درارتفاع مناسبی قابل رصد است و زمان بیشتری در آسمان قرار دارد.
از تمامی علاقه مندان به نجوم و اسرار آسمان شب، دعوت می شود تا در این روز با برنامه های مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران همراه باشند.
تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (703)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 2958
  • 15 اردیبهشت96، جشنواره روز جهانی نجوم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3