Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

11

برنامه‌های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در مراسم مهر، بانی آسمان

برنامه‌های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در مراسم مهر، بانی آسمان
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، این مرکز  در روزهای هفته جهانی نجوم(4الی9اردیبهشت 96) در برنامه ای با عنوان «مهر، بانی آسمان» واقع در آسمان نمای گنبد مینا(بوستان آب و آتش) همراه با دیگر گروههای نجومی حضور فعال داشت.
در غرفه ای که مرکز علوم در اختیار داشت، رصد خورشید، رصد آسمان شب و گنبد آسمان نما اجرا شد.
همچنین آموزشهای نجومی و مشاوره جهت خرید تلسکوپ، معرفی فعالیتهای مرکز، توزیع بروشور و خبرنامه فصلی سپهر دانش از دیگر برنامه های غرفه مرکز علوم بود.
گفتنی است، روز دوشنبه، چهارم اردیبهشت ماه مراسم افتتاحیه هفته جهانی نجوم در محل آسمان نمای گنبد مینا و برنامه «یک روز با نجوم» برگزار شد.

روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه مصادف با پنجم تا هفتم اردیبهشت ماه، اکیپ‌های رصدی و آموزشی به مراکز عمومی از قبیل مدارس، مراکز توانبخشی و سایر مراکز مرتبط اعزام شدند.

روز جمعه، هشتم اردیبهشت ماه گردهمایی مراسم روز جهانی نجوم در محل آسمان‌نمای گنبد مینا واقع در بوستان آب و آتش برگزار ‌شد.

مراسم اختتامیه و تجلیل از فعالین هفته و روز جهانی نجوم نیز در روز شنبه، نهم اردیبهشت ماه در آسمان‌نمای گنبد مینا برگزار ‌شد.
طی ۴۴ سال اخیر با هدف اینکه نجوم به میان مردم برده شود، از میانه ماه آوریل (۲۶ فروردین) تا میانه ماه می (۲۵ اردیبهشت)، روز شنبه‌ای که به تربیع اول ماه نزدیک باشد، به عنوان روز جهانی ستاره‌شناسی در نظر گرفته می‌شود و در یک روز واحد تمامی آماتورهای شیفته دانش جذاب نجوم در جهان یکصدا با هم به ترویج این علم آسمانی می‌پردازند و ایرانیان پیشتاز در دانش نیز با آنان همصدا هستند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (542)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 2960
  • برنامه‌های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در مراسم مهر، بانی آسمان
  • برنامه‌های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در مراسم مهر، بانی آسمان
  • برنامه‌های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در مراسم مهر، بانی آسمان
  • برنامه‌های مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در مراسم مهر، بانی آسمان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3