Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

27

مقارنه سماک اعزل و مشتری

مقارنه سماک اعزل و مشتری
دوشنبه شب 26ام تیر ماه 1396، ساعت 21:30مقارنه ی ستاره سماک اعزل و مشتری را خواهیم داشت. فاصله ظاهری این دو جرم تقریباً 7 درجه می باشد. و قدر سماک اعزل نیز 96/0می باشد. و قدر سیاره مشتری(هرمز) که بزرگترین سیاره منظومه شمسی 94/1-   می باشد.
ستاره چشمک زن سماک اعزل درخشان‌ترین ستارۀ صورت فلکی سنبله است. و قدر ظاهری آن 96/0 می باشد، این ستاره در صورت فلکی سنبله و در ارتفاع32 درجه قرار دارد.
سیاره مشتری پنجمین سیاره و بزرگ‌ترین سیاره در منظومه خورشیدی است، این سیاره حداقل دارای ۶۷ ماه‌است و جرم مشتری ۳۱۸ بار بیش‌تر از جرم زمین است. قطر آن ۱۱ برابر قطر زمین است. مشتری می‌تواند ۱۳۰۰ زمین را درخود جای دهد.این سیاره غول گازی با جرم یک هزارم خورشید است، و جرمی دو و نیم برابر تمامی دیگر سیاره‌های منظومه شمسی دارد. 
علاقمندان می توانند این مقارنه ی زیبا را در قسمت جنوب غرب آسمان تهران در ارتفاع تقریباً 32درجه مشاهده کنند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (413)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 2983
  • مقارنه سماک اعزل و مشتری

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3