Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

11

ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب

ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
در دوره آموزشی کارگاه هوافضا برای کودکان، طرز ساخت یک موشک آبی ایده آل که از برد مناسبی برخوردار باشد آموزش می شود.  در این پست، مرحله نهایی ساخت موشک آبی و پرتاب آن نمایش داده می شود.
وسایل مورد نیاز:
-         بطری پلاستیکی نوشابه 1.5 لیتری یا 2.25 لیتری . سعی کنید از بطری دوغ یا آب معدنی استفاده نکنید و فقط از بطری نوشابه های گاز دار استفاده کنیدکه برای تحمل فشار گاز زیاد طراحی شدند و جنس آنها از ماده ای به نام پت (Terephthalate) هست.
توپ تنیس یا هر نوع توپ پلاستیکی با وزن تقریبی 60 گرم.
-         مقوای محکم و نازک
-         نوار چسب 5 سانتی متری مرغوب
-         کاتر
-         و زمانی بین 30 تا 40 دقیقه
 اول از همه با بطری شروع میکنیم . کاملا با آب شستشو بدهید و برچسبهای روی آن را بردارید .
حالا ما نیاز به دماغه مخروطی و باله داریم.
 دماغه مخروطی:
این دماغه علاوه بر ایجاد شکل آیرودینامیکی برای موشک وظیفه سنگین کردن نوک موشک را هم به عهده دارد. توپ تنیس را روی انتهای پهن بطری نگه دارید و مثل تصویر با نوارچسب پهن به بدنه بطری وصل کنید.
 باله ها:
باله ها را می شود از هر نوع ورقه نازک پلاستیکی یا مقوایی و یا تخته سه لایی درست کرد. فقط باید استقامت داشته باشد و بتواند شکل خود را حفظ کند و هر جنسی که انتخاب کردید با چسب سازگار با همان جنس به بدنه آن وصل کنید.
 

اگر خواستید از چسب حرارتی استفاده کنید حتما بطری را با آب سرد پر کنید که حرارت زیاد چسب بدنه بطری را سوراخ نکند. تعداد باله ها می تواند 3 یا چهار عدد باشد. 
توجه کنید تمامی باله ها را دقیقا به یک شکل برش بدهید و آنها را در انتهای بطری نصب کنید. وقتی که از بالا به آنها نگاه کردید نازک به نظر بیان یعنی دقیقا در امتداد خط طولی بطری نصب بشوند.
بعد از نصب باله ها موشک شما آماده است و حالا می توانید با نوار چسبهای رنگی و یا رنگ موشکتان را تزئین کنید. اگر تمام مراحل را با دقت انجام دادید به شما تبریک می گویم چون شما یک موشک تقریبا استاندارد خوب دارید.
آموزش ساخت موشک آبی، یکی از سرفصل های کارگاه آموزشی هوافضا 1 برای گروه سنی 7تا 9 سال است.


تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (989)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3011
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب
  • ساخت موشک آبی بسیار ساده و جالب

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3