Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

18

گزارش سی و یکمین نشست باشگاه فیزیکِ مرکز علوم و ستاره شناسی

گزارش سی و یکمین نشست باشگاه فیزیکِ مرکز علوم و ستاره شناسی
به گزارش روابط عمومی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، سی و یکمین نشست باشگاه فیزیکِ مرکز علوم روز پنجشنبه 9 آذرماه 96، ساعت 16 الی 19، با حضور اعضای باشگاه فیزیک و جمعی از علاقه مندان به علم فیزیک در تالار کهکشان برپا شد.
دکتر محمدرضا خانی(عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی) سخنرانی خود را با موضوع  «پلاسما و کاربرد در صنعت» به مخاطبان ارائه کرد.
فناوری پلاسما به عنوان یک فناوری بین رشته ای طی سالیان گذشته توانسته در بخش های مختلف صنعت گسترش یابد. پلاسما به عنوان حالت چهارم ماده محیط فعال از الکترون ها، یون ها و ذرات خنثی و رادیکال هایی می باشد که می تواند بستر لازم برای انجام فرایند های مختلف را مهیا کند. از مهم ترین کاربرد های این فناوری می توان به کاربرد پلاسما در درمان سرطان، زخم های دیابتی و جوانسازی، علوم و مهندسی سطح، محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، تولید انرژی
،صنایع هوایی و مخابرات و... اشاره کرد.

دومین سخنرانی با موضوع  «باتری های لیتیوم یون» توسط محیا لطیف(از اعضای باشگاه فیزیک) به علاقه مندان ارائه شد.
توسعه وسایل الکترونیکی مانند گوشی‌های تلفن همراه و لب تاپ‌ها تقاضا را برای باتری‌های قابل شارژ افزایش داده است که در این میان باتری‌های لیتیم-یون از دیگر انواع باتری‌ها عملکرد و بازده مناسب‌تری را از خود نشان داده و بیشترین تولید را در میان دیگر انواع باتری‌ها دارند. این باتری‌ها مانند انواع دیگر باتری‌ها از پیل‌های الکتروشیمیایی با دو الکترود و ماده الکترولیت تشکیل شده‌اند. باتری‌های لیتیوم-یونی، ملاحظات ایمنی و نگه‌داری خاص خود را دارند.
پس از سخنرانیها بروز ترین اخبار فیزیک و آزمایش های فیزیکی  به علاقه مندان ارائه شد.
نشست های علمی باشگاه فیزیک دومین پنجشنبه هر ماه برای علاقه مندان به علم فیزیک برگزار می شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (264)
گروه خبر: اخبار مرکز
کد خبر: 3074
  • گزارش سی و یکمین نشست باشگاه فیزیکِ مرکز علوم و ستاره شناسی
  • گزارش سی و یکمین نشست باشگاه فیزیکِ مرکز علوم و ستاره شناسی
  • گزارش سی و یکمین نشست باشگاه فیزیکِ مرکز علوم و ستاره شناسی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3