Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

اخبار

27

حضور نماینده مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران در جلسه هماهنگی تدوین برنامه های هفته جهانی فضا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

حضور نماینده مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران در جلسه هماهنگی تدوین برنامه های هفته جهانی فضا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
اولین جلسه هماهنگی تدوین برنامه های هفته جهانی فضا با حضور نمایندگانی از شرکت ها و سازمان های ذیربط و مسوولان ستاد برگزاری هفته جهانی فضا  برگزار 23ام مردادماه سال جاری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه محمدجعفر محمدی دبیر ستاد برگزاری هفته جهانی فضا در سخنانی به اهمیت حوزه فضایی در کشور اشاره کرد و گفت: با توسعه فناوری فضایی در دنیا و اثرگذاری آن در زندگی جاری مردم، بخش فضایی بیش از پیش مورد توجه مجامع بین المللی و بالطبع آن ایران قرار گرفت. همچنین افزود: شعار امسال این هفته که از سوی انجمن هفته جهانی فضا اعلام شده است "فضا جهان را متحد می کند" است که ما درصدد هستیم با محوریت این شعار و با رویکرد معرفی و کاربردهای فناوری فضایی، برنامه های متناسبی را با مشارکت تمام سازمان ها و نهادها در سراسر کشور تنظیم و اجرا کنیم. وی ادامه داد: با توجه به سیاست سازمان فضایی در برنامه های ترویجی، از ظرفیت های موجود در کشور به ویژه مراکز مردم نهاد و بخش خصوصی فعال استفاده خواهد شد.
در این جلسه اهمیت هفته جهانی فضا از دو زاویه مورد بررسی قرار داد یکی اینکه فضا میراث مشترک بشریت است و هفته جهانی فضا می تواند فرصتی باشد برای همه کشورها چه آنها که در این بخش پیشرفته هستند چه کشورهایی که فقط کاربرد فناوری فضایی را سرلوحه خود قرار داده اند تا نقطه نظرات خود را بیان کنند، مورد دوم اشتراگذاری دستاوردها و تحقیقات همه کشورهای دنیا است.

در این جلسه نمایندگانی از سازمان های دولتی، نهادهای مردمی و بخش خصوصی از مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران ، گنبد مینا، سازمان جغرافیایی، دانشگاه شهید بهشتی نقش موثری داشته باشند.. و مقرر شد از طرح ها و ایده های نو در برگزاری این هفته و تمامی برنامه های مصوب در ستاد برگزاری، در وبسایت رسمی انجمن هفته جهانی فضا به منظور اطلاع رسانی فراگیر ثبت شود.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (47)
گروه خبر: اخبار علمی
کد خبر: 3156
  • حضور نماینده مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران در جلسه هماهنگی تدوین برنامه های هفته جهانی فضا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3