Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

26

مقارنه ماه و خوشه کندو

مقارنه ماه و خوشه کندو


در تاریخ بیست و پنجم مهرماه سال جاری مقارنۀ بسیار زیبای ماه و خوشه کندو(M45) اتفاق می افتد .
ماه با قدر61/11-  و با  ارتفاع 40 درجه  در صورت فلکی سرطان یا خرچنگ، همچنین خوشه باز کندو با قدر 10/3 و با ارتفاع 42 درجه در همين صورت فلكي قرار دارد.
 هلال ماه (قمر زمین )در حالت کاهنده بوده و یک شب بعد از حالت تربیع دوم قرار دارد، و به راحتی قابل رویت می باشد، همچنین خوشه کندو در صورت فلکی سرطان قرار دارد، خوشه معروف کندو توسط گالیله شناخته شده،این خوشه  به سادگی به صورت یک لکه دایره ای کمرنگ از نور برای چشم غیر مسلح قابل رویت می باشد. همچنین با دوربین دوچشمی به صورت یک دسته زنبور عسل است دیده می شود.
بهترین زمان مشاهده این مقارنه در ساعت 3:30ّ بامداد در قسمت شرق و جنوب شرقي آسمان تهران می باشد. اين مقارنه با چشم غير مسلح در آسمان قابل رويت نيست و علاقه مندان مي توانند با استفاده از يك تلسكوپ ساده اين مقارنه زيبا را به راحتي مشاهده كنند.
تاریخ وقوع: 1393/07/26
تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (794)
کد خبر: 2385
  • مقارنه ماه و خوشه کندو

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3