Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

14

مقارنۀ ماه ، خوشۀ پروین و ستاره الدبران

مقارنۀ ماه ، خوشۀ پروین و ستاره الدبران

در تاریخ بیستم مهرماه سال جاری مقارنۀ بسیار زیبای ماه، ستارۀ زیبای الدبران وخوشۀ پروین اتفاق می افتد .
این رخداد حدوداً تا ساعت 4 بامداد  قابل رویت می باشد . در این مقارنه ماه درخشانترین جرم آسمان شب بوده که قدر آن 46/12-، در ارتفاع 41 درجه در صورت فلکی ثور یا گاو دارد. خوشۀ پروین نیز مجموعۀ هفت ستارۀ درخشان بوده که در 13 درجه ای جنوب غربی ستارۀ الدبران از صورت فلکی ثور می باشد و در ارتفاع47 درجه در صورت فلکی ثور ، همچنین ستاره الدبران، ستاره پرنور صورت فلکی ثور با قدر 84/. در ارتفاع45 درجه قرار دارد. علاقه مندان برای رصد این واقعۀ نجومی زیبا می توانند بعد از غروب خورشید این سه جرم زیبا  که کنار هم قرار گرفته اند، را در افق شرقی آسمان تهران ملاحظه نمایند.
تاریخ وقوع: 1393/07/16
تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (836)
کد خبر: 2387
  • مقارنۀ ماه ، خوشۀ پروین و ستاره الدبران

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3