Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

14

مقارنه ماه و اورانوس

مقارنه ماه و اورانوس

در تاریخ شانزدهم مهرماه سال جاری مقارنۀ بسیار زیبای ماه سياره اورانوس اتفاق می افتد .
ماه با قدر86/8-  و با  ارتفاع 39 درجه  در صورت فلکی حوت یا ماهی، همچنین اورانوس با قدر 71/5 و با ارتفاع 41 درجه در همين صورت فلكي قرار دارد.
ماه (قمر زمین )در حالت کامل بوده، یعنی ماه شب چهارده را خواهیم داشت و به راحتی قابل رویت می باشد، همچنین اورانوس هفتمين سياره به ترتيب فاصله از خورشيد و هشتمين سياره در منظومه شمسي مي باشد كه محور گردش آن به دور خودش به صورت و افقي نه عمودي مي باشد. اورانوس داراي 5 قمر به نام هاي ميراندا، آريل، آمبريل، تيتانيا، ابرون مي باشد،.بهترین زمان مشاهده این مقارنه در ساعت 10 شب در قسمت جنوب و جنوب شرقي آسمان تهران می باشد. اين مقارنه با چشم غير مسلح در آسمان قابل رويت نيست و علاقه مندان مي توانند با استفاده از يك تلسكوپ ساده اين مقارنه زيبا را به راحتي مشاهده كنند.
تاریخ وقوع: 1393/07/16
تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (751)
کد خبر: 2388
  • مقارنه ماه و اورانوس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3