Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

10

مقارنه ماه و نپتون

مقارنه ماه و نپتون

در تاریخ دوازدهم  مهرماه سال جاری مقارنۀ ماه و سیارۀ نپتون اتفاق می افتد .
ماه با قدر77/12-  و با  ارتفاع 42 درجه  در صورت فلکی دلو، همچنین نپتون با قدر 84/7 و با ارتفاع 46 درجه در همين صورت فلكي قرار دارد.
این دو جرم در فاصله زاویه تقریباً 3 درجه ای  هم قرار دارند. سیاره نپتون هشتمین و آخرین سیاره شناخته شده منظومه شمسی، سیاره ای گازی  است 6 حلقه دارد که به دور این سیاره پیچیده‌اند. این حلقه‌ها به تازگی تشکیل شده‌اند. این سیاره در مقایسه با حلقه‌های سیارات دیگر نامرتب است و ضخامت برخی مناطق روی این حلقه‌ها متفاوت است.
بهترین زمان مشاهده این مقارنه در ساعت9 شب در قسمت جنوب و جنوب شرقي آسمان تهران می باشد. اين مقارنه با چشم غير مسلح در آسمان قابل رويت نيست و علاقه مندان مي توانند با استفاده از يك تلسكوپ ساده اين مقارنه زيبا را به راحتي مشاهده كنند.
تاریخ وقوع: 1393/07/12
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (691)
کد خبر: 2389
  • مقارنه ماه و نپتون

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3