Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

05

مقارنه ماه و سماک اعزل

مقارنه ماه و سماک اعزل

جمعه شب هفتم شهریور بعد از غروب آفتاب در سمت غرب آسمان ماه و ستاره چشمک زن سماک اعزل با یکدیگر مقارنه خواهند داشت. در این مقارنه، نزدیکترین فاصله زاویه ای بین این دو جرم آسمان که در کشور ما قابل مشاهده باشد تقریباً سه و نیم درجه می باشد. ستاره سماک اعزل یکی از ستاره های صورت فلکی سنبله یا دوشیزه و قدر ظاهری آن 96/0 می باشد. در این زمان از ماه نو تقریباً 5/3 روز گذشته بنابراین تنها هلال کوچکی در سمت راست آن دیده می شود.

تاریخ وقوع: 93/06/05
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (759)
کد خبر: 2403
  • مقارنه ماه و سماک اعزل

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3