Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

04

مقارنه ماه و کیوان

مقارنه ماه و کیوان

شامگاه یکشنبه نهم شهریور بعد از غروب خورشید در غرب آسمان دو جرم مهم آسمان ماه و سیاره کیوان با هم مقارنه خواهند داشت. نزدیکترین فاصله زاویه ای بین این دو جرم که در کشور ما قابل مشاهده باشد تقریباً  دو درجه می باشد که فاصلۀ کمی است (فاصلۀ زاویه ای یک مشت بسته وقتی دست کاملاً کشیده باشد تقریباً 10 درجه است). سیاره کیوان در این زمان در صورت فلکی ترازو و قدر ظاهری آن 6/0 می باشد. ماه تنها قمر طبیعی سیاره زمین در این زمان تقریباً دارای سنی حدود پنج و نیم روز می باشد(یعنی از ماه نو 5/5 روز گذشته است) و بنابراین دارای هلال روشن در سمت راست خود می باشد.

تاریخ وقوع: 93/06/09
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (796)
کد خبر: 2404
  • مقارنه ماه و کیوان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3