Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

وقایع نجومی

26

ماه افزاینده و ماه کاهندهماه افزاینده (تحدب به سوی بدر)


طی یک دوره چرخش ماه به دور زمین، از روز دهم يک سطح برآمده و محدب از ماه ديده مي شود. در اين حالت 75 درصد سطح ماه روشن است و سطح ماه روشن¬تر خواهد شد. در اين وضعيت تحدب ماه به سمت غرب مي باشد.ماه کاهنده( تحدب به سوی محاق)

در حدود روز 18 ام در چرخش ماه بدور زمین، يک سطح برآمده و محدب از ماه ديده مي شود. در اين حالت 75 درصد سطح ماه روشن است و ميزان روشنايي سطح  و ضخامت ماه در حال کاهش مي باشد. در اين وضعيت تحدب ماه به سمت شرق مي باشد و زمان طلوع ماه از نیمه شب به بعد بوده و هلال در سحرگاه و در روز هم ديده می شود.بخش علمی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران                                                                                   
تاریخ وقوع: .
تعداد امتیازات: (7) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1050)
کد خبر: 2445

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران وابسته به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک تهران، با هدف آشنایی دانش آموزان، دانشجویان، دانش پژوهان و عموم مردم با علوم پایه، پایه گذاری شده و دانش پژوهان و دانشجویان بسیاری در این مجموعه حضور فعال و کارآمد دارند. این مرکر سالانه میزبان هزاران نفر از علاقه مندان در زمینه های مختلف علمی و نجومی می باشد.

تهران، میدان قدس، خیابان شهید کبیری (دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
 96027012 (تلفن مرکز)

96027659 (بازدید)

96027653 (آموزش)

96027657 (روابط عمومی)
info@sactehran.com

Asset 1 Asset 2 Asset 3